Üniversite Öğrencisi Para Yardımı Desteği

Üniversite eğitimi gören öğrenciler için para yardımı verilmeye başlandı. Üniversite öğrencisine yardım ücretinin ne kadar olduğu ve paranın nasıl alınacağına dair detayları yazımızda anlattık. Belediye tarafından üniversiteli öğrenciye verilen para yardımıyla ilgili soruları cevaplıyoruz.

Öğrenci Yardımı Kime Yapılır?

İçişleri Bakanlığı tarafından son yayınlanan KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile birlikte Mardin Büyükşehir Belediyesine öğrenciye yardımda bulunması için görev verildi. Mardin Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında üniversite okuyan ve kiralık evde kalan öğrencilere katkı parası vereceğini açıkladı.

Üniversite Öğrencisi Para Yardımı Ücreti ne kadar?

Mardin Artuklu Üniversitesinde okuyan öğrencileri kapsayan bu proje kapsamında çeşitli yardımlarda bulunulacak. Öncelikli olarak gıda yardımı yapılması planlanırken, öğrenci evinin durumuna göre para yardımında da bulunulması düşünülüyor. Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, kiralık evde kalan öğrencileri tespit ederek tek tek ziyaret ediyorlar. Ekipler tarafından öğrencilere ihtiyacına göre yardımlar yapılıyor.

Üniversite öğrenci yardımı nasıl alınır?

Yardım için belediye görevlileri sizlere ulaşmaktadır. Size ulaşılmadıysa eğer belediye sosyal hizmetler birimi ile görüşüp yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir